Značky oblečení.czBillabong

Billabong je australská módní značka specializující se na vybavení pro vodní sporty. Obrovská hromada světově známých sportovců, ale i začátečníků si zamilovalo tuto značku pro její kvalitu i originalitu.

Společnost založili Gordon a Rena Merchantovi roku 1973. Billabong je dnes součástí celé řady další značek, z nichž každá nabízí jiný sortiment a je určena pro jinou část společnosti. Dalšími jsou tedy například značky Kustom vyrábějící obuv, Element prodávající skate oblečení pro teenagery, nebo Nixon Watches – značka hodinek, poslední jmenovanou značku Billabong odkoupil za 54 milionů dolarů. Celou tuto skupinu značek zastřešuje firma Billabong International.

Billabong je v australské angličtině slovo pro malou vodní plochu, respektive jezero. Název společnosti tak již napovídá, čím se firma zabývá. Je to výroba a prodej vybavení pro vodní sporty. Takovým sortimentem firma začínala svou působnost, dnes se již specializuje na mnohé další sporty a nabízí i výrobky do společnosti a pro běžné nošení.

Pro muže firma nabízí zimní oblečení, tedy bundy, mikiny, trika, kalhoty, batohy a tašky, stejný sortiment nabízí značka i pro běžné nošení. Ženy si mohou vybrat ze sukní, šortek, kalhot, trik, svetříků a mikin, ze zimního oblečení a celé řady dalších doplňků.